Дисертації, захищені співробітниками кафедри:
Маховська О.Ю. “Мультифакторність подагри: імунологічні та метаболічні взаємодії з коморбідністю та їх роль у прогресуванні захворювання” за спеціальністю 222 "Медицина", 22 "Охорона здоров'я" (Тернопіль, 2023).
Чукур О.О. "Оптимізація діагностики та прогнозування клімактеричних і метаболічних порушень у жінок перименопаузального віку з гіпотиреозом" за спеціальністю 222 "Медицина", 22 "Охорона здоров'я" (Тернопіль, 2022).
Коморовський Р.Р. “Комплексний підхід до ведення пацієнтів з атеросклерозом коронарних та сонних артерій в умовах коморбідності” за спеціальністю 14.01.11 - кардіологія (Тернопіль, 2021).
Франчук М.В. “Оптимізація лікування хворих на подагру з ураженням нирок: стратифікація факторів ризику, прогнозування, профілактика та корекція” за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія (Тернопіль, 2019).
Кошак Б.О.“Кардіопульмонарні маніфестації у хворих на анкілозивний спондилоартрит” за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія (Тернопіль, 2018).
Мігенько Л.М. “Клініко-патогенетичні чинники порушення ліпідного обміну і трофологічного статусу при хронічному панкреатиті, шляхи корекції“ за спеціальністю 14.01.36 – гастроентерологія (Дніпропетровськ, 2014).
Кулешко І.І. "Корекція морфофункціональних змін печінки у хворих на дифузний токсичний зоб" за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби (Львів, 2013).
Квасніцька О.С. “Клініко-патогенетичні чинники формування трофологічних розладів при хронічному панкреатиті у поєднананні із хронічним обструктивним захворюванням легень, шляхи оптимізації лікування” за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби (Київ, 2012).
Гусак С.Р. “Порушення ліпідного обміну та мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на первинний остеоартроз та шляхи їх корекції” за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія (Київ, 2010).
Лихацька Г.В. “Структурно-функціональні зміни печінки та мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на виразкову хворобу та їх корекція” за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби (Івано-Франківськ, 2006).
Боднар Р.Я. "Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії з вобензимом та кандесартаном хворих на гострий інфаркт міокарда поєднаний з гіперурикемією" за спеціальністю 14.01.11 - кардіологія (Івано-Франківськ, 2005).
Коморовський Р. Р. “Функціональний стан правого шлуночка, міжшлуночкова взаємодія, їх корекція каптоприлом у хворих на гострий інфаркт міокарда різної локалізації” за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби (Івано-Франківськ, 2002).
Слаба У.С. “Патогенетичне обґрунтування ентеросорбції та цитопротекції для профілактики та лікування гастропатій у хворих на ревматоїдний артрит” за спеціальністю 14.01.12 – ревматологія (Івано-Франківськ, 2001)
Сміян С.І. “Початкові стадії первинного остеоартрозу: механізми розвитку, клініка, діагностика, лікування (клініко-експериментальне дослідження)” за спеціальністю 14.00.39 – ревматологія (Київ, 1996).
Сміян С.І. “Корекція порушень перекисного окислення ліпідів та імунологічного статусу у хворих на первинний деформуючий остеоартроз” за спеціальністю 14.00.39–ревматологія (Київ, 1991).
Дисертації, які виконані під керівництвом проф. С.І.Сміян :
Кандидатські:
Білуха А.В. “Рання діагностика, профілактика та оптимізація тактики лікування серцево-судинної патології у хворих на псоріатичний артрит” за спеціальністю 222 "Медицина" галузі знань 22 "Охорона здоров'я" (Тернопіль, 2023).
Маховська О.Ю. “Мультифакторність подагри: імунологічні та метаболічні взаємодії з коморбідністю та їх роль у прогресуванні захворювання” за спеціальністю 222 "Медицина" галузі знань 22 "Охорона здоров'я" (Тернопіль, 2023).
Юськевич В.В. «Клініко-імунологічна характеристика перебігу ревматоїдного артриту при Borrelia-асоційованій інфекції та дисбіозі кишкової мікробіоти: оптимізація діагностики та лікування» за спеціальністю 222 «Медицина» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» (Тернопіль, 2023).
Даньків Л.В. “Клініко-патогенетична характеристика перебігу ревматоїдного артриту в поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом: звя’зок з клінічними проявами та ефективністю лікування” (Тернопіль, 2019).
Франчук М.В. “Оптимізація лікування хворих на подагру з ураженням нирок: стратифікація факторів ризику, прогнозування, профілактика та корекція” (Тернопіль, 2019).
Кошак Б.О. “Кардіопульмонарні маніфестації у хворих на анкілозивний спондилоартрит” (Тернопіль, 2018).
Кравців В.В. “Серцева недостатність у хворих на токсичний зоб. Оптимізація діагностики і прогнозування віддалених результатів лікування” (Тернопіль, 2017).
Даньчак С.В. “Клініко-патогенетичне обгрунтування оптимізації лікування хворих на подагру в поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом” (Тернопіль, 2016).
Антюк Ж.О. “Клініко-патогенетичні варіанти, профілактика та лікування дисметаболічних змін при подагрі” (Тернопіль, 2011).
Гусак С.Р.“Порушення ліпідного обміну та мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на первинний остеоартроз та шляхи їх корекції” (Київ, 2010).
Савочкіна Н.Л."Особливості перебігу первинного остеоартрозу у жінок в постменопаузі та клініко-патогенетичне обгрунтування використання комбінації структурно-модифікуючої терапії і препаратів кальцію" (Тернопіль, 2006).
Лубянська З.А. “Клініко-патогенетичні предиктори розвитку змін мінеральної щільності кісткової тканини та їх корекція у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень” (Тернопіль, 2006).
Зарудна О.І. “Клініко-патогенетична гетерогенність гемокоагуляційних порушень та судинного гемостазу при ревматичних захворюваннях, методи їх корекції” (Тернопіль, 2006).
Городецький В.Є. “Клініко-гемодинамічні варіанти серцевої недостатності та її корекція кандесартаном у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень”(Тернопіль, 2006).
Лозіна Л.Б. “Оцінка клініко-патогенетичних факторів розвитку змін кісткової тканини при системному червоному вовчаку та обгрунтування використання комбінованого препарату кальцію з вітаміном д3”. (Тернопіль, 2005).
Барладин О.Р. “Клініко-денситометричні особливості ураження кісткової тканини при бронхіальній астмі та методи їх корекції” (Тернопіль, 2004).
Мерецька І.В. “Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування амізону у комплексному лікуванні анкілозуючого спондилоартриту” (Тернопіль, 2004).
Слаба У.С. “Патогенетичне обґрунтування ентеросорбції та цитопротекції для профілактики та лікування гастропатій у хворих на ревматоїдний артрит” (Івано-Франківськ, 2001).
Корильчук Н.І. “Клініко-патогенетичне обґрунтування використання фосамаксу для корекції остеодефіцитних станів у хворих на ревматоїдний артрит” (Івано-Франківськ, 2001).
Бабінець Л.С. “Мінеральна щільність кісткової тканини при первинному остеоартрозі: клініко-патогенетичні аспекти, підходи до лікування” (Тернопіль, 2000).
Левицька Л.В. “Клініко-патогенетичне обґрунтування медикаментозної терапії в поєднанні із змінним магнітним полем у хворих на остеоартроз” (Тернопіль, 1997).
Докторські:
Коморовський Р.Р. “Комплексний підхід до ведення пацієнтів з атеросклерозом коронарних та сонних артерій в умовах коморбідності” (Тернопіль, 2021).
Волошина Л.О. “Клініко-патогенетичні особливості формування коморбідності та гіпотиреозу у хворих на остеоартроз: вікові, гендерні та метаболічні аспекти прогнозування, вдосконалення лікування та профілактики” (Тернопіль, 2018).
Бабінець Л.С. “Клініко-патогенетичні аспекти формування полінутрієнтної недостатності при хронічному панкреатиті, шляхи оптимізації профілактики та лікування” (Дніпропетровськ, 2007).
Мартинюк Л.П. “Клініко-патогенетичні варіанти ураження кісткової тканини при хронічній нирковій недостатності: діагностика, диференційовані програми профілактики і лікування” (Київ, 2004).
Масик О.М.“Діагностика, профілактика та лікування системних порушень кісткової маси у хворих на ревматоїдний артрит та анкілозуючий спондилоартрит” (Тернопіль, 2004).
Жулкевич І.В. “Стан мінеральної щільності кісткової тканини при ураженнях гемопоетичної та гемостатичної систем: прогнозування патоморфозу і диференційовані методи профілактики” (Київ, 2003).
Дисертації, які виконуються під керівництвом проф. С.І.Сміян :
Кандидатські:
Бідованець Т.Ю. “Оптимізація ведення хворих із ревматичними вадами серця після хірургічної корекції в умовах коморбідності”.
Докторська:
Боднар Р.Я. “Остеоартроз: клініко-патогенетичні варіанти в осіб різного біологічного віку за умов коморбідності, діагностика, профілактика, оптимізація лікування”.