СМІЯН СВІТЛАНА ІВАНІВНА
Освіта
У 1989 році закінчила Тернопільський державний медичний інститут з відзнакою за спеціальністю «Лікувальна справа».
1989-1991 - клінічна ординатура у Київському медичному інституті імені академіка О. О. Богомольця і Тернопільському державному медичному інституті.
Кандидат медичних наук з 1991 року.
Кандидатська дисертація на тему: «Корекція порушень перекисного окислення ліпідів та імунологічного статусу у хворих на первинний деформуючий остеоартроз» за спеціальністю 14.00.39 – ревматологія.
У 1991 році отримала спеціальність «Терапія», у 2007 - «Ревматологія», у 2021 - «Загальна практика - сімейна медицина».
Вчене звання доцента присвоєно у 1995 році.
Доктор медичних наук з 1996 року.
Докторська дисертація на тему: «Початкові стадії первинного остеоартрозу: механізми розвитку, клініка, діагностика, лікування (клініко-експериментальне дослідження)» за спеціальністю 14.00.39 – ревматологія.
Вчене звання професора присвоєно у 1997 році.
З 1997 року - завідувачка кафедри госпітальної терапії, з 2006 року - професор цієї ж кафедри, з 2009 року - завідувачка кафедри внутрішньої медицини № 2.
Присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» у 2004 році.
Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:
- патогенез, діагностика та лікування остеопорозу, первинного остеоартрозу, подагри, системних захворювань сполучної тканини, системних васкулітів.
- уперше в Україні командою однодумців започаткувала вивчення системного остеопорозу методом двофотонної рентгенівської денситометрії.
- вперше під керівництвом проф. С. І. Сміян командою співдослідників була створена референтна база показників мінеральної щільності кісткової тканини здорових людей Тернопільської області, проведені системні аналізи патогенетичних зв’язків порушень кісткової тканини в клініці ревматичних захворювань, при гематологічній, нефрологічній патологіях, при бронхіальній астмі і ХОЗЛ.
- встановила роль і поширеність кардіоваскулярного ризику, метаболічних змін, уражень нирок, печінки за умов подагри, остеоартрозу, анкілозивного спондилоартриту та розробила підходи до корекції коморбідних станів в ревматологічній практиці.
- володіє методиками ультразвукової діагностики, клінічної термодіагностики та рентгенівської денситометрії.
Наукова діяльність, участь у товариствах, членство в організаціях:
- керівник міжкафедральної НДР «Комплексний підхід до контролю симптомів, безпосереднього і віддаленого прогнозу в умовах коморбідної патології в клініці внутрішніх хвороб та практиці сімейного лікаря»;
- відповідальний виконавець НДР «Вивчення епідеміології, патогенезу і клініки Лайм бореліозу в ендемічних регіонах України, в тому числі у Тернопільській області. Вдосконалення його діагностики, терапії, реабілітаційних заходів і профілактики»;
- член спеціалізованої вченої ради при Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України та ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска НАМН України»;
- член організаційного комітету Всеукраїнських науково-практичних конференцій Асоціації ревматологів України ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска НАМН України»;
- член редакційної ради журналів «Український ревматологічний журнал»; «Сімейна медицина», «Eastern Ukrainian Medical Journal»;
- голова Товариства терапевтів Тернопільської області;
- учасник щорічних наукових конгресів ACR/ARHP, EULAR та пленумів асоціації ревматологів України.
Під керівництвом С.І. Сміян захищено 6 докторських дисертацій та 20 дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук.
Є науковим консультантом 1 дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.
Є науковим керівником 1 дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук.
Наукові публікації та рейтинги:
Є автором і співавтором 390 навчально-методичних і наукових публікацій, серед яких 11 патентів на винаходи та корисні моделі, 4 монографії, 6 посібників (в тому числі 2 англомовних), 6 інформаційних листів.