Науковий гурток    На кафедрі внутрішньої медицини №2 активно працює студентський науковий гурток. Щорічно гуртківці успішно беруть участь у міжнародних конгресах студентів і молодих вчених, а також у програмах «Студентська наука та профорієнтаційне навчання» і «Студент – майбутній фахівець високого рівня кваліфікації». 
Працівниками кафедри внутрішньої медицини № 2 проводяться засідання із гуртківцями згідно плану на базі відділень університетської лікарні та лікарні швидкої допомоги. 
Багаторазово наукові здобутки гуртківців кафедри було відмічено призовими місцями і грамотами на всеукраїнських і міжнародних конгресах.

    На ХХ Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, який відбувся 25-27 квітня 2016 року в місті Тернополі, за представлені наукові доповіді гуртківець кафедри внутрішньої медицини № 2 студент 42 групи 6 курсу Сайед Ахсан Алі зайняв перше місце, а студент 45 групи 6 курсу Ентоні Чімараоке Езеріоха зайняв друге призове місце. Дослідження були виконані під керівництвом доц. Лихацької Г.В.     На IV міжнародному медичному конгресі студентів у місті Києві, який відбувся 30 січня 2016 року, гуртківець кафедри внутрішньої медицини 
№ 2 студент 36 групи 6 курсу Оке Мозес зайняв перше місце за представлену доповідь “Chronic obstructive pulmonary disease and heart rate variability: gender aspects”. Дане дослідження було виконане гуртківцями під керівництвом доц. Лепявка А.А. Доповідь за результатами цієї наукової роботи включено також до програми Міжнародного студентського наукового конгресу з (біо)медичних досліджень, який відбудеться у червні 2016 року у місті Гронінгені (Нідерланди).
    Під керівництвом завідувача кафедри проф. Сміян С.І. студентом Маховським В.П., який є учасником студентської наукової програми «Студент – майбутній фахівець високого рівня кваліфікації», було опубліковано 5 друкованих праць в матеріалах конференцій. Враховуючи здобутки Маховського В.П., його було обрано на конкурсній основі для стажування влітку 2015 року на базі Вроцлавського медичного університету (Польща).
За участі студентів-гуртківців (під керівництвом проф. Сміян С.І. та доц. Лепявка А.А.) підготовано і опубліковано 2 тези на 19-тому Міжнародному конгресі студентів і молодих вчених, який відбувся у квітні 2015 року в місті Тернополі. Староста гуртка студент 5 курсу 36 гр. Оджекву Елочукву, який брав участь в студентській науковій програмі «Студент – майбутній фахівець високого рівня кваліфікації», за доповідь на даній конференції щодо результатів проведеної студентської наукової роботи отримав ІІ призове місце.


    Студент Мозес Оке, якого було включено до планової міжкафедральної наукової теми і який брав участь в студентській науковій програмі «Студент – майбутній фахівець високого рівня кваліфікації», здобув ІІ призове місце на ХVIII Міжнародному конгресі студентів і молодих вчених у м. Тернополі в квітні 2014 року. Також він представив наукову доповідь на Міжнародному студентському конгресі християн медиків у м. Роттердам (Нідерланди) у серпні 2014 року.


     

План роботи студентського наукового гуртка

на кафедрі внутрішньої медицини № 2

на 2016-2017 н. р.

n/n

Тема засідання гуртка

Дата засідання

Відповідальний

1.

Знайомство з науковою роботою кафедри внутрішньої медицини №2. Затвердження плану роботи наукового студентського гуртка на 2016-2017 н. р.

30. 09. 16

доц. Лепявко А. А.

2

Невідкладні стани в кардіологічній практиці

20. 10. 16

доц. Коморовський Р.Р.

3

Методи функціональної діагностики в кардіології

17. 11. 16

доц. Коморовський Р.Р.

4

Особливості клініки та лікувальної тактики при пневмоніях

15. 12. 16

ас. Квасніцька О. С.

5

Невідкладні стани в гастроентерології

26. 01. 17

доц. Лихацька Г. В.

6

Особливості лікування хворих на ХОЗЛ із коморбідними станами

16. 02. 17

доц. Лепявко А. А.

7

Сучасні методи діагностики і лікування артеріальної гіпертензії

14. 03. 17

доц. Боднар Р.Я.

8.

Диференціальна діагностика та лікувальна тактика при захворюваннях суглобів

05. 04. 17

доц. Слаба У. С.

9

Стан компенсації цукрового діабету в залежності від ІМТ

10. 05. 17

ас. Мігенько Л.М.


Планування наукових праць студентів-гуртківців 

на кафедрі внутрішньої медицини № 2

на 2016-2017 н. р. 

n/n

ПІП гуртківця

Науковий керівник

Запланована тема

1.

Хілмі Ріфат Сура (6 к., 28 гр.)

 

доц. Лепявко А.А.

Вікові особливості нейрогуморальної регуляції серця у хворих на ХОЗЛ

2

Елтаєф Джасім
(6 к., 28 гр.)

доц. Слаба У.С.

Особливості диференційної діагностики колагенозів

3

Абдалла Фатма Омар (6 к., 33 гр.)

проф. Сміян С.І.

Предиктори та особливості розвитку ниркової патології у хворих на подагру

 

4

Абдулахі Хасан Мохамед (6 к., 29 гр.)

доц. Коморовський Р.Р.

Розбір різних клінічних випадків кардіологічної патології згідно даних ехокардіоскопічних досліджень

5

Абдуллах Ріядх Хамід (6 к., 29 гр.)

 

доц. Боднар Р.Я.

Особливості уражень міокарда при гіперурикемії

6

Abiazem Justice Cyril (6 к., 34 гр.)

ас. Мігенько Л.М.

Сучасні методи діагностики і лікування симптоматичних артеріальних гіпертензій

7

Кевін Обінна Онвутеака

 (6 к., 28 гр.)

доц. Лихацька Г.В.

Гептрал в комплексному лікуванні хворих на цироз печінки